Senarai Calon Anugerah Steam 2017 Didedahkan - Undian Dibuka Sehingga 2 Januari

The Steam Selection Committee (Jawatankuasa Pemilihan Steam) hari ini telah mendedahkan senarai permainan yang telah dicalonkan untuk Anugerah Steam 2017.

Sebanyak 13 kategori akan dipertandingkan pada acara tahun ini dan tempoh pengundian akan dibuka pada hari ini sehingga 2 Januari kelak. Namun begitu, hanya satu kategori sahaja boleh diundi pada setiap hari mengikut senarai yang telah disediakan. Keputusan rasmi pula akan diumumkan sehari selepas itu iaitu pada 3 Januari 2018.

Berikut merupakan senarai calon calon bagi setiap kategori  :

The “Choices Matter” Award (21 Dis)

  • The Witcher 3: Wild Hunt
  • Divinity: Original Sin 2
  • Life is Strange: Before the Storm
  • The Walking Dead: A New Frontier
  • Dishonored 2

The “Mom's Spaghetti” Award (22 Dis)

  • PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
  • Outlast 2
  • RESIDENT EVIL 7
  • The Evil Within 2
  • Alien: Isolation

The “Labor of Love” Award (23 Dis)

  • Team Fortress 2
  • Warframe
  • Titan Quest Anniversary Edition
  • Path of Exile
  • Crusader Kings II

The “Suspension of Disbelief" Award (24 Dis)

  • Saints Row IV
  • Goat Simulator
  • South Park the Fractured But Whole
  • Rocket League
  • Wolfenstein II: The New Colossus

The “The World Is Grim Enough Let's Just All Get Along” Award (25 Dis)

  • Stardew Valley
  • Cities: Skylines
  • Slime Rancher
  • ABZU
  • To the Moon

The “No Apologies” Award (26 Dis)

  • Rust
  • Mount & Blade: Warband
  • HuniePop
  • Gothic II: Gold Edition
  • The Witcher: Enhanced Edition (The Witcher 1)

The “Defies Description” Award (27 Dis)

  • Garry's Mod
  • The Stanley Parable
  • Pony Island
  • Antichamber
  • Doki Doki Literature Club

The “Cry Havoc And Let Slip The Dogs of War” Award (28 Dis)

  • Just Cause 3
  • Total War: Warhammer II
  • Broforce
  • Red Faction: Guerilla Steam Edition
  • Middle-earth: Shadow of War

The “Haunts My Dreams” Award (29 Dis)

  • Counter-Strike: Global Offensive
  • Dota 2
  • Dark Souls III
  • Factorio
  • Sid Meier's Civilization VI

The “Soul of Vitruvius” Award (30 Dis)

  • NieR: Automata
  • Rise of the Tomb Raider
  • Hellblade: Senua's Sacrifice
  • I am Bread
  • Bayonetta

The “Whoooaaaaaaa, Dude! 2.0” Award (31 Dis)

  • Hotline Miami
  • Luna
  • Antichamber
  • CPU Invaders
  • The Evil Within 2

The “Best Soundtrack” Award (1 Jan)

  • Nier: Automata
  • Crypt of the Necrodancer
  • Undertale
  • Cuphead
  • Transistor

The “Even Better Than I Expected” Award (2 Jan)

  • Assassin's Creed Origins
  • Cuphead
  • Call of Duty: WWII
  • Hollow Knight
  • Sonic Mania
Dikuasakan oleh Blogger.